Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Etchings etc / Etching 15881007



*

nr 1588 1007


Akseli Gallen-Kallela

(1865-1931), Finland


Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), Finland. 'Ex Libris Eliel Aspelin', no signature. Image dimensions: 9x6, 7, outer dimensions including frame: 21x15, 5,


ETCHING, "Ex Libris Eliel Aspelin", ej signerad. Bildmått: 9x6,7, yttermått inklusive ram: 21x15,5


Akseli Gallen-Kallela, Finnish painter, born 1865, dead 1931, in Stockholm.

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday December 18 2023
at 19:13:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/12 18:45:52 1      1.100 kr
17/12 13:21:27 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Akseli Gallen-Kallela

Akseli Gallen-Kallela, Finnish painter, born 1865, dead 1931, in Stockholm.

Read more about Akseli Gallen-Kallela
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akseli gallen-kallela ej signerad etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk




Ladda ner broschyr